אפליקציה סלולרית מישראל מככבת ב-Appstore

פורסם על ידי גבע קרא עוז | כללי | יום שלישי 27 ינואר 2009 18:03

כמו כל רעיון גדול, הוא נולד במקלחת. שלום אסייג היה אומר: "מכירים את זה שאתם יוצאים ממקלחת החמה, רואים שהמראה שלכם מלאה אדים ובא לכם לצייר עליה שטויות או לכתוב משהו רומנטי לאשה?". אז לברק בן עזר זה בדיוק מה שקרה. בניגוד אליכם, הוא גם מצא דרך לעשות מזה כסף.

מחפשים אפליקציות לאנדרואיד? אתר ישראלי חדש מביא לכם את האפליקציות הכי שוות

ברק הוא אחד השותפים בחברת ApParty שעוסקת בפיתוח מוצרי סלולר. החברה הפכה את הרעיון הרטוב שלו לאפליקצייית אייפון, ובעזרת שיווק נכון, קצת מזל, והרבה אינטואיציה טובה, הפכה האפליקציה לבלוקבסטר, וכבשה את מצעדי המכירות בחנות האפליקציות של אפל.

מאז הושקה לפני קצת יותר מחודש, הורדו את האפליקציה כבר 150,000 איש. האפליקציה ששמה הוא Ifog הושקה תחילה בחינם, וכאשר צברה מספיק באזז, גבו עליה המפתחים 99 סנט, כשמדי פעם הם חוזרים להציע אותה בחינם לתקופה מוגבלת. מכיוון שהמפתחים באפל מקבלים 70% מההכנסות, ומכיוון שעלויות הפיתוח והשיווק נמוכות מאוד, הרי שמדובר בהכנסה נאה ביותר. עד מהרה צצו בחנות אפליקציות מתחרות שרכבו על הרעיון, אבל גם את הבעיה הזו השכילו ברק ושותפו תומי שנפלד לנצל לטובתם – ויצרו באזז ברשת סביב התחרות.

אז מה הסוד שלהם? איך מצליחים לבלוט בתוך ים האפליקציות לאייפון (15,000 במספר). "תחילה התמקדנו ביצירת באזז ראשוני על ידי רשתות חברתיות, יוטיוב, אימיילים לרשימות תפוצה וכו'", מסביר ברק, "לאחר מכן ביצענו פניה לבלוגים מובילים לגבי האפליקציה. על מנת שבלוג מוביל יכתוב עליך אתה חייב לספק מוצר סופר מעניין או סיפור מעניין סביב המוצר. במקרה שלנו, האפליקציה היתה מדליקה לדעת עורכים רבים, והשתמשנו גם במלחמה שהיתה לנו עם החקיינים כדי לעורר עניין".

לאור ההצלחה, ממשיכים בחברה בפיתוח אפליקציות נוספות וכן מייעצים לגורמים המעוניינים לפרוץ לשוק האייפון. בנוסף, הם מפתחים תשתית לפרסום בתוך אפליקציות. "הניסיון שלנו  הראה לנו שאפליקציה חינמית יכולה להגיע לעשרות ומאות אלפי הורדות ביום", אומר ברק, "אבל מערכות הפרסום הקיימות בשוק לא ממש נותנות מענה טוב. אנו שוקדים על מערכת שתיתן מענה ייחודי לאייפון ובעתיד לפלטפורמות דומות".

לפני סיום, כדי שלא תחשבו שהכל דבש בממלכת האייפון, קבלו עדכון. בימים האחרונים יצאה האפליקציה מצמרת טבלת ההורדות. "לפני כשבוע העלנו עדכון גרסה", מסביר ברק, "כמובן שקימפנו את הגרסה והרצנו על מספר מכשירים ועשינו את כל הטסטינג שנדרש. לוקח לאפל יומיים שלושה לאשר את הגרסה, ואכן לאחר יומיים קיבלנו אימייל מאפל שאנחנו לייב. דקות לאחר מכן התחלנו לקבל אימיילים נזעמים מרחבי העולם שהאפליקציה קורסת. הורדתי אותה בעצמי, ואכן היא קרסה כל פעם ישר לאחר מסך הפתיחה. למיותר לציין שהקובץ שהעלנו עבד פיקס. איכשהו הוא נדפק אצל אפל. התקשרנו אליהם, ואין עם מי לדבר, הם מקבלים פניות בנושא רק דרך המייל. העלנו את הגרסה החדשה שוב, אבל התהליך לקח כמעט שבוע כי היה סופ"ש באמצע. כל הסיפור דרדר אותנו חזק אחורה ואנחנו שוקלים את צעדינו מול אפל, במידה ולא נצליח לחזור במהרה לאיפה שהיינו".אין תגובות »

  1. Comment by צור — 8 בפברואר 2009 @ 0:34

    אתה יודע למה הגרסה לא רצה על המכשירים? כי צריך לקמפל אותה ואילו ברק שמסביר אומר שהם קמפנו אותה, לקמפן זה בד"כ מתכון בטוח לבעיות. אני זוכר שפעם גם אני קימפנתי איזה משחק לאייפון וכלום לא עבד.
    סתם סתם, מתלוצצים ויקטור…

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה