קשיים בגן העדן הסלולרי של דרום קוריאה

פורסם על ידי גבע קרא עוז | כללי | יום שבת 28 פברואר 2009 18:42

שירותי הטלוויזיה הסלולרית בעולם עדיין לא רשמו הצלחה מסחרית, ואחוזי החדירה של השירותים נמוכים ביותר. בארצות הברית לדוגמה, גם בעידן האייפון, רק כ-6 אחוז ממנויי הסלולר משתמשים בו כדי לצפות בטלוויזיה.

בישראל, רשתות הדור השלישי מספקות עדיין חוויה בינונית, שמתאימה בעיקר לצפיה בקטעים קצרים מאוד. בזמני מלחמה אמנם עולה הצפיה בצורה מרשימה, אבל בימים רגילים, אחוז המשתמשים בצפיה בווידאו דרך הסלולר נמוך גם הוא. בשנה האחרונה נרשמה בכל העולם עלייה ניכרת בצריכת האינטרנט דרך הסלולר, בעיקר בגלל הפופולריות של הרשתות החברתיות. הוווידאו בסלולר לעומת זאת עדיין מדשדש, ורבים מטילים ספק בעצם קיומו של הצורך בשירות, בוודאי בהתחשב בעלויות שלו (במיוחד אם פורשים רשתות ייעודיות).

בדרום קוריאה, לעומת זאת, שירותי הטלוויזיה הניידים זכו בשנים האחרונות להצלחה ניכרת, וסיפקו תקווה גדולה לכל העוסקים בתחום. כמעט בכל מצגת של חברה העוסקת בתחום ניתן היה לראות מספרים מקוריאה, שהיו אמורים לנבא את העתיד הצפוי גם במערב.

בניגוד למקובל ברוב העולם, המודל הקוריאני התבסס על אספקת שירותי טלוויזה חינם, כשההכנסות הגיעו מפרסום. השידורים הועברו באיכות גבוהה, ויועדו בעיקר לקהל שנוסע שעות ארוכות ברכבת התחתית מדי יום. 10 מיליון קוריאנים השתמשו בשירות, וצרכו אותו בהתלהבות ניכרת. הפופולריות של השירות תרמה גם לשוק המכשירים, כשהיצרניות המקומיות, סמסונג ו-LG,התמחו בפיתוח מכשירים מתקדמים המיועדים לצפייה בטלוויזיה.

אבל הזמנים הטובים, מדווח הלוס אנג'לס טיימס, נגמרו – ושוק הטלוויזיה הסלולרית במדינה נקלע לקשיים. המודל העסקי של השירות פשוט אינו מצדיק את עצמו. העלות של העברת השידורים לרכבת התחתית, בצירוף התשלום לרכבת, פשוט אינו כלכלי בעבור המפעילות במדינה. החברות, שניסו להשיק גם שירותי פרימיום בתשלום, גילו שמעט מדי לקוחות מוכנים לשלם עבור השירות, והתוצאה: חברות הסלולר שוקלות ברצינות לסגור את השירות לחלוטין.אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה