נעים להכיר: skuku

פורסם על ידי גבע קרא עוז | כללי | יום שישי 27 מרץ 2009 9:13

ישראל היא מעצמת VOIP כבר שנים רבות. מווקלטק ועד פרינג' קמו בישראל מיזמים רבים בתחום הטלפוניה על האינטרנט. מוצר חדש שהושק לפני חודשים אחדים מנסה להתחרות על פלח השוק הגדל של שיחות טלפון המבוצעות דרך האינטרנט.

מטרתו של המוצר, כמו של מתחריו בתחום (סקייפ, פרינג' ואחרים), היא לספק שיחות מוזלות באופן משמעותי, מבלי לפגוע באיכות השיחה ובחווית המשתמש. הרעיון הבסיסי הוא לבצע את השיחה לאחר חיבור לאינטרנט. החיבור עצמו יכול להיות חינמי דרך WI-FI, או דרך חבילת הגלישה של חברות הסלולר.

בינתיים, השוק כולו עדיין לא התרומם וסובל מקשיים, כמו חוסר שיתוף פעולה מצד חברות הסלולר, אבל אין ספק שעתידו עוד לפניו. מספר המכשירים החכמים בשוק שתומכים בשירותים הולך וגדל. בעתיד, עם השקת רשתות הדור הרביעי, המכשירים הללו יהיו מחוברים לאינטרנט כל העת, וחברות הסלולר יתקשו לחסום את השימוש ברשת לביצוע שיחות.

סקוקו מביאה לשוק מוצר ייחודי. היא החלה את דרכה בשירות מבוסס חומרה, שמתחבר למחשב הנייד ומאפשר לבצע דרכו שיחות מוזלות. בימים אלה היא משלימה פיתוח של אפליקציה להורדה לסמארטפונים, שתאפשר להשתמש בשירות גם ללא חומרה ייחודית. שוחחנו עם חיים פקל, מנכ"ל השיווק של החברה.

שם: חיים פקל
גיל: 30
תפקיד: מנהל שיווק
זמן בתפקיד: חצי שנה

  • במה עוסקת החברה?

חברת VIGSM הנה חברה בינלאומית העוסקת בתחום הטלקום.

  • מה הם המוצרים העיקריים של החברה?

החברה השיקה מוצר בשם סקוקו, מדובר בפתרון רומינג המשלב בין רשת הGSM וטכנולוגיית VoIP המאפשרת לשוהים, מטיילים או אנשי עסקים בחו"ל להתקשר לארץ המקור ללא עלויות רומינג (נדידה) תוך שהם שומרים על הזהות הסלולארית שלהם. הלקוחות יכולים להתקשר, לקבל שיחות ולשלוח הודעות טקסט במחיר של חברת הסלולאר שלהם בארץ המקור (וכמובן מחיר תוכנית המנויים שהם בחרו). כדי להשתמש בשירות יש לחבר את כרטיס ה SIM אל ה"סקוקו פון" (שהוא המכשיר באמצעותו הם יכולים להשתמש בשירות), השימוש בכרטיס ה-SIM מאפשר להשתמש בשאר התכונות שמגיעות עם ה-SIM כמו ספר הטלפונים: לחבר את הסקוקו פון ל-USB במחשב, להוריד את החייגן של סקוקו מהאתר ולבחור תוכנית מנויים – ולהתחיל לדבר. הסקוקו-פון עולה 40 יורו, סקוקו סטיק עולה 20 יורו (השימוש ב"סקוקו סטיק" מצריך מיקרופון ואזניות). תוכניות המנויים כוללות תוכנית שיחות ב-2 יורו ליום, 10 יורו חודשי או 119 יורו שנתי. התוכנית השנתית כולל מכשיר סקוקו-פון בחינם.

בנוסף, החברה עומדת להשיק בחודשים הקרובים שירות חדש, "סקוקו מובייל", עבור מכשירים בעלי מערכות הפעלה עם windows Mobile, שיאפשר להשתמש בשירות מבלי להשתמש במחשב אלא ישירות מהטלפון הנייד, כך שכל מה שהמשתמשים יצטרכו לעשות בשביל להשתמש בשירות שסקוקו מספקת זה להוריד את האפליקציה ולרכוש מנוי. הלקוח שמשתמש בסקוקו חוסך בעלויות נדידה (רומינג) ומדבר בעלות המפעיל שלו בארץ המקור ומחיר המנוי של סקוקו (בין אם בסקוקו פון או באפליקציה).

  • איך הוקמה והחברה ומתי, כמה עובדים יש בה?

החברה נוסדה בשנת 2007 והיא חברת בת של EIM-telecom, החברה מנוהלת על ידי ראובן אליהו ובבעלות פיני פטר. בחברה מועסקים כיום כ-30 עובדים ומדי חודש נוספים עוד כמה.

  • מהו המודל העסקי של החברה?

השוק שלנו מורכב מכמה רבדים של לקוחות ובניהם ניתן למצוא אנשי עסקים, טיילים ואנשים השוהים מחוץ לארץ המקור שלהם. אנחנו מגיעים ללקוחות הקצה שלנו באמצעות כלים כגון האינטרנט (בין אם מדובר באתר, בחנויות שונות און ליין וכדומה) שותפים עסקיים, אפיליאטורים, מפיצים עצמאייים, פרסומים, תערוכות וגם לא מעט מפה לאוזן.

החברה משקיעה מאוד בהסברה ותמיכה בלקוחות כי אנחנו מאמינים בלקוחות מרוצים, לקוחות מרוצים הם לקוחות שקיבלו את התמורה לכסף פלוס תוספות וממתקים.

יש לנו את היכולת לפרוס שירות בתוך יום או יומיים במדינה חדשה כך שקצב הפריסה שלנו מאוד מהיר וזה קוסם להמון שותפים עסקיים, זה בדרך כלל מלווה בהודעות לעיתונות (האון ליינית) ומקצה השקה מקיף במדינה המדוברת.

נכון להיום החברה פרוסה בכ-14 מדינות בעולם שבינהם ניתן למצוא את ארה"ב, אנגליה, גרמניה, דרום אפריקה, צרפת, ירדן, ישראל, שוויץ, הפיליפינים, לטביה, מקסיקו, טורקיה, ספרד והרשות הפלסטינית. נוספת מדינה חדשה בערך כל שבועיים עד חודש. אנחנו גם תומכים במעל ל-100 חברות סלולריות בכל רחבי העולם.

  • איפה תהיה החברה בעוד שלוש שנים מהיום?

עמוק בתוך העולם הסלולארי, מוזילה עלויות, מפתחת אפליקציות וממשיכה לתת שירות אמין ומתאים לכל כיס כמו שאנחנו מספקים כיום, עם כיסוי רוב מדינות בעולם ותמיכה בכל החברות הסלולריות.

  • מה הן לדעתך המגמות החשובות שייעצבו את עולם הסלולר בשנים הקרובות?

הוזלה ואף ביטול עלויות שונות שלפי דעתי הן מיותרות אפילו כיום, והיטמעות של העולם הסלולאר עם העולם האינטרנטי.

  • באיזה מכשיר סלולרי אתה משתמש?

HTC touch

  • באיזה אפליקציות ושירותים סלולרים אתה נוהג להשתמש?

Remote desktop, GPS

חברות המעוניינות להופיע במדור מוזמנות לפנות אלי: geva@kraoz.comאין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה