פרטנר: חצי מהמכשירים מגיעים מהיצרניות עם תקלות

פורסם על ידי גבע קרא עוז | כללי | יום שבת 23 מאי 2009 11:45

חברת פרטנר ערכה השבוע מפגש בין בכירי החברה לבלוגרים מתחום הטכנולוגיה והסלולר. במהלך המפגש הציגו בכירי פרטנר את התהליך שעובר בחברה עד להשקת מכשיר סלולרי חדש. השרשרת מתחילה כשנציגי היצרניות מגיעים לארץ, אחת לכמה חודשים, עם מזוודות עמוסות מכשירים, ומציגים אותם לבכירי החברה.

הנהלת פרטנר בוחרת מבין שלל המכשירים את הדגמים שהיא מעוניינת להשיק. השיקול שמנחה אותה הוא בראש ובראשונה המותג – כלומר העדפה ברורה לנוקיה, סוני אריקסון וסמסונג – שמשקיעות כסף רב בשיווק בישראל. ליצרניות אחרות כמעט ואין סיכוי להשיק מכשירים בפרטנר. מבין המכשירים של החברות הללו, בוחרת פרטנר מכשירים שיתאימו לסל שלה – לפי ההערכה שלה לביקוש הצפוי מצד הלקוחות.

ארז פז, סמנכ"ל השיווק של החברה, אמר כי מכשירים עם מסכי מגע הפכו ללהיט גדול בארץ, והעריך כי פרטנר תשיק יותר ויותר מכשירים מסוג זה. הוא גם העריך שגודל המסך הממוצע של המכשיר יגדל משמעותית בתקופה הקרובה. בתשובה לשאלות הבלוגרים, הוא אמר כי אין כל חדש בנוגע להשקה אפשרית של האייפון. כשנשאל מדוע החברה אינה משיקה את המכשירים החדשים, שזכו להצלחה גדולה בעולם, של חברת LG, השיב פז כי הוא מעריך שהעניין ישתנה בשנה הקרובה.

בכירי החברה, אגב, למעט בודדים, משתמשים בבלקברי. פרטנר משוווקת שני דגמים של החברה (שנציגיה התארחו השבוע בארץ ופגשו חברות ישראליות בתחום). בלקברי, מתברר, נחשב להצלחה בפרטנר, ובחברה מאמינים ביכולת שלו לחרוג משוק המנהלים הבכירים.

חלק עיקרי בסיור הוקדש לתהליך הבדיקות והאישורים שעובר כל מכשיר לפני השקתו. לדברי החברה, העלות של השקת כל מכשיר היא 800,000 שקל בממוצע. נציגי החברה מסרו נתון מדהים לפיו חצי מכלל המכשירים שמגיעים למעבדות החברה פגומים, והיצרניות נדרשות לעשות בהם עדכוני תוכנה ותיקונים. לדברי הנציגים, מכשירים רבים אינם מכויילים לרשת בצורה מיטבית. שימוש במכשיר פגום עלול לגרום לניתוקים והפרעות ברשת למשתמש, וגם למשתמשים אחרים בסביבתו.

במשרד התקשורת עמלים בימים אלה על חקיקה שתכריח את חברות הסלולר להפריד בין מחיר המכשיר ללקוח לבין הטבות בזמן אוויר. זאת, כדי לפתוח לתחרות את תחום מכירת המכשירים. סמנכ"ל השיווק ארז פז אמר כי פרטנר תפעל לפי הוראות הרגולטור, אבל התקשה להסתיר את אי שביעות רצונו מהמדיניות. לדבריו, יש כיום תחרות בענף מצד משווקים פרטיים ופרטנר נותנת שירות זהה לכל מי שמגיע אליה עם מכשיר. בנוסף, בחברה מזהירים כי המכשירים שנמכרים בצורה פרטית לא עוברים תהליך של בדיקה ותאימות לרשת של פרטנר, ושימוש בהם עלול לפגוע באיכות הרשת.

מעוניינים בשירותי ייעוץ, מחקר והרצאות בתחום הסלולר? צרו קשר: geva@kraoz.comאין תגובות »

 1. Comment by אופיר — 23 במאי 2009 @ 15:29

  מענין למה הם לא מחזירים מכשיירם פגומים ליצרן ?

 2. Comment by אלי — 24 במאי 2009 @ 18:24

  המכשירים הפגומים מלכתחילה לא מושקים, אלא אם יש ביקוש ספציפי/באזז מאוד גבוה לדגם מסוים.
  לדוגמה, W910 של סוני. שמלכתחילה, יצא עם דף הסכמה למאפיינים החריגים של המכשיר.

  אלה שמתגלים בהם תקלות ועדיין בתהליך לפני-השקה חוזרים אל היצרן לסדרת שיפורים ותיקונים לפני ההשקה, כך קרה עם הN96.

 3. Comment by שנבוב — 27 במאי 2009 @ 2:12

  נו באמת? מכשיר תקול יכול לפגוע ברשת של פרטנר ? נראה שהלחץ מהיבוא הפרטי מתחיל לתת אותותיו ? פשוט מפרקים לנו את הצורה, מוכרים מכשיר שעולה 100$ באלפי שקלים, מדהים. פשוט מכונת כסף המפעילים האלו…

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה