פלאפון תסייע בחיזוי מוקדם של שיטפונות

פורסם על ידי גבע קרא עוז | הודעות לתקשורת | יום רביעי 30 דצמבר 2009 9:41

הודעה לתקשורת

חברת פלאפון נרתמת למען בטיחות תושבי הארץ ומאפשרת שימוש בעורקי התקשורת שלה למחקר אקדמי שמאפשר לקבל התראה מוקדמת מפני שיטפונות. המחקר, נערך באוניברסיטת תל אביב על ידי הדוקטורנט, נעם דוד מהחוג לגיאופיסיקה ומדעים פלנטאריים, בהנחיית פרופסור פנחס אלפרט, ראש בית הספר ללימודי סביבה באוניברסיטת תל אביב ופרופסור חגית מסר-ירון, נשיאת האוניברסיטה הפתוחה. המחקר בו נעשה שימוש בנתוני הקליטה בתחנות הבסיס של רשתות סלולר, זכה בפרס ההמצאה הטובה ביותר בתחום הבטיחות לשנת 2009 של הירחון האמריקני Popular Science.

על מנת למזער עד כמה שניתן את נזקי השיטפונות באזורים המועדים לכך בארץ, חברי קבוצת המחקר מאוניברסיטת תל אביב משתמשים במדידות מעורקי תקשורת אלחוטיים שמספקת חברת פלאפון. באמצעות ניתוח נתוני עוצמת האות הנקלט על ידי עורקי התקשורת, ניתן לקבל התראה מוקדמת מפני שיטפון. ניתוח זה מאפשר לאכן את האזור בו ירד הגשם ואת עוצמתו. בנוסף, רשתות התקשורת האלחוטיות של חברת פלאפון מכסות שטחים נרחבים בארץ, ולכן הסיכוי לתעד משקעים גבוה באופן משמעותי וכן למדוד כמותם בדיוק רב במרחב ובזמן ולקבל התראה מוקדמת יותר מפני הסכנה.

אריה גול, מנהל אגף תפעול ותחזוקת רשת בפלאפון מסר היום "אנו בפלאפון שמחים וגאים על כך שהטכנולוגיה המתקדמת שלנו ברשת HIGH SPEED GSM מסייעת בתחומי חיים שונים, וכעת גם מאפשרת חיזוי מוקדם של שיטפונות ולמעשה מונעת נזקים אפשריים ברכוש ובנפש. גם בעתיד נפעל על מנת לתעל את יכולותינו הטכנולוגיות המתקדמות לטובת בטיחות תושבי ישראל".

  • מחפשים חברת פיתוח לאייפון? Applicat היא בית המתמחה בתכנון, עיצוב ופיתוח אפליקציות לסלולר, מוצרי web, אינטראקטיב ומדיה דיגיטאלית. Applicat מתמחה בפיתוח לאייפון ולכלל הפלטפורמות הסלולריות המובילות, בהן: אנדרואיד, סימביאן, J2ME, בלאקברי, ווינדוס מובייל ופאלם.
  • האתר החדש של בת זוגי סנונית ליס – שירותי תוכן, כתיבה שיווקית וקידום ברשתות חברתיות.
  • מעוניינים לפרסם בבלוג? מחפשים עובדים בתחום הסלולר? זקוקים לשירותי ייעוץ? מעוניינים בהרצאות על תחום הסלולר? צרו קשר –geva@kraoz.com


אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה