הסלולרי שלי… שימי פולק

פורסם על ידי גבע קרא עוז | כללי | יום שני 22 פברואר 2010 8:58
שימי פולק הוא גאדג'טולוג מדופלם. הוא כותב סקירות מכשירי סלולר באתר טי.גי ספוט גר בדימונה, ועוד רגע מתגייס לצה"ל.
איזה מכשיר סלולרי יש לך?

נוקיה N85 וכרגע האופציה היחידה שנראת באופק היא דווקא ה-3720C שאולי נחשב כירידת מדרגה מבחינה טכנית אך מכיוון שבעוד חצי שנה אני מתגייס לצבא, לתפקיד קרבי, לא נתקלתי עד היום במכשיר חזק יותר מה-3720 כך שכל עוד אסתובב איתו בצבא אני רגוע שתמיד אהיה זמין.

מה אהוב עליך במכשיר ומה לא?

מכיוון שעד ליום בו החזקתי לראשונה את ה-N85, הייתי רק עם מכשירי סוני אריקסון על שלל הווריאציות שהיו עד אז, אפשר לומר שה- N85 העניק לי חווית משתמש שלא הייתי מודע לה לפני כן. עושר האפליקציות של מערכת הסימביאן הצליח להפתיע אותי כל פעם מחדש. בכל פעם שהייתי זקוק לתוכנה מסויימת, אם מדובר ב-GPS, מצפן או סתם משחק מעניין, תמיד הייתי מוצא אפליקציה באינטרנט שענתה לי על הדרישה. מדובר במשהו שלא היה נגיש לי עד אז מעצם השימוש של סוני אריקסון במערכת הסגורה שלהם לאורך כל קו המכשירים שלהם, עד לסאטיו (המכשיר האחרון שרכשתי מסוני אריקסון היה ה-C905 שהוחלף לאחר מכן ב- N85).
עם הזמן התחלתי להבין שאולי ניתן למצוא אין ספור אפליקציות למערכת הסימביאן, אך ישנן מערכות חדשות יותר ועשירות יותר כמו האנדרואיד וה- iPhone כשדווקא האנדרואיד היא המערכת שאני רואה כמערכת המכשיר העתידי שלי אותו ארכוש לאחר סיום שירותי הצבאי (לפתוח שעונים, בעוד שלוש שנים ו- 5 חודשים).
על איכות הבנייה של המכשיר אין בכלל על מה לדבר וכבר עכשיו, כמעט שנה מאז שאני מחזיק את ה- N85 וצבע הפאנל התקלף, המסך נשרט ומה לא, וכל זאת למרות שאני שומר על המכשיר שלי כך שהוא לא נשמט מידי אפילו לא פעם אחת.

באילו שירותים סלולרים, תכנים ואפליקציות סלולריות אתה משתמש?

השירותים העיקריים בהם אני משתמש הם ה- Wi-Fi שאני ממש לא יכול לראות את עצמי מסתדר בלעדיו, שיחות הקול הרי בכל זאת זהו יעודו העיקרי של המכשיר הסלולרי אם כי יעד זה החל להישכח עם הזמן, המסרונים בהם אני משתמש כמעט כל יום, אני מעדיף לבסס את השיחות שלי דווקא על מסרונים כשהסיבה לכך היא פשוט מכיוון שאני מתבטא בצורה טובה יותר בכתיבה, נגן המוזיקה שגם הוא הפך לחלק בלתי הפרד היום מהמכשיר הסלולרי וזאת בזכות העזרה שלו להעביר שעות מתות רבות ממהלך היום שלי, והמצלמה שעוזרת לי לתעד רגעים שונים במהלך היום יום שלי וזאת תוך מתן איכות מספקת פלוס פלוס שעוזרת לי לא לסחוב כל יום את המצלמה הדיגיטלית שלי בתיק או בכיס הג'ינס.
מעבר לשירותים הבסיסים ישנן גם תוכנות בהן אני משתמש כמעט ללא הפסקה. תוכנות אלה הן תוכנת הניווט sygic אותה התקנתי ממש בימים הראשונים בהם רכשתי את המכשיר ודפדפן האופרה שהוא לעניות דעתי, הדפדפן הטוב ביותר שקיים היום לכל מכשיר סלולרי באשר הוא..

מה המכשיר הסלולרי שהכי אהבת?

מכיוון שהחזקתי מספר לא מבוטל של מכשירים סלולרים בידיים שלי ההתלבטות קשה מאוד. מבחינת זמני סוללה, עדיין לא הצלחתי למצוא תחליף לסמסונג הישן עוד משנת 2001 שאבי רכש לי מפלאפון. נכון שמדובר במכשיר לא חכם בעליל אבל את כל הדברים הבסיסים שהיו דרושים לי הוא בהחלט סיפק וזאת יחד עם זמני המתנה שהיום נראים כמעט בלתי אפשריים כמו שבוע שלם של שימוש ללא צורך בטעינה אחת אפילו.
למרות שאת זמני הסוללה של הסמסונג הותיק שאת מספר הדגם שלו מזמן כבר שכחתי, היום המכשיר הטוב ביותר בו נתקלתי הוא המיילסטון של מוטורולה אשר ממש אפשר לי להנות מכל העולמות השונים בעת ובעונה אחת. אני מאמין שכבר בעוד כמה שבועות דעתי תשתנה שכן קצב המכשירים שעוברים אצלי גדול מאוד והמיילסטון אם לומר את האמת הוא כבר דיי 2009 ואנחנו עוד מעט באמצע 2010 כך שמחליף ראוי ימצא לו ללא כל בעיה, בעיקר מכיוון HTC שהצליחו למשוך את העין שלי בתערוכת MWC האחרונה.


אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה