מובייל מקס תגייס עד 5 מיליון דולר מקרן יורקוויל האמריקאית

פורסם על ידי גבע קרא עוז | הודעות לתקשורת | יום שישי 26 פברואר 2010 15:02

הודעה לתקשורת:

חברת מובייל מקס טכנולוגיות ((MobileMax, המפתחת פתרון של "תקשורת אחודה" (Fixed Mobile Convergence) לטלפונים סלולריים, המאפשרת שימוש קל ונוח בפתרונות שונים של חיסכון וייעול השימוש ושירותים מתקדמים, הודיעה היום כי חתמה על מזכר הבנות עם קרן ההשקעות הבינלאומית יורקוויל לפיו הקרן תשקיע בחברה עד 5 מיליון דולר.

ההשקעה תתבצע מול קרן השקעות אמריקאית YA Global Investments L.P. המנוהלת על ידי קרן יורקוויל, במתכונת SEDA, לפיה, לפי דרישה של מובייל מקס לכסף, תשקיע יורקוויל את הסכום במנות, וזאת, למשך תקופה של 4 שנים. בכל השקעה, יונפקו ליורקוויל מניות מובייל מקס לפי מחיר המניה בשוק.

יורקוויל (YORKVILLE ADVISORS) היא קרן השקעות אמריקאית המנהלת נכסים בהיקף של כמיליארד דולר ומתמחה במימון והשקעה בחברות ציבוריות ברחבי העולם. הקרן משקיעה בחברות בעלות פוטנציאל צמיחה מהיר.

רענן כהן, מנכ"ל מובייל מקס, אמר היום: "הסכם ההשקעה עם יורקוויל הוא בשורה חיובית עבור מובייל מקס הן בגלל השפעתו על חוסנה וגמישותה הפיננסית של החברה והן בשל מבנה ההשקעה, שמותיר בידי החברה את האפשרות להחליט אם ומתי לנצל את המימון ונותן לה חופש פעולה לביצוע גיוסי הון נוספים בהמשך הדרך".

לאחרונה חתמה מובייל מקס על שני הסכמים אסטרטגיים עם לקוחות בינלאומיים מובילים. בחודש שעבר חתמה על הסכם פיילוט ראשוני עם ענקית תקשורת אירופאית למוצרי התוכנה של החברה בהיקף של כ-360 אלף שקל, כשלהערכת החברה בהמשך עשוי להיחתם הסכם נוסף לרכישת מוצרי התוכנה וחוזה תמיכה. ובסוף שנת 2009 חתמה מובייל מקס על הסכם מסגרת עם אחד ממפעילי התקשורת הגדולים בעולם לאחר זכייתה במכרז לאספקת פתרון FMC. זאת לאחר שקיבלה מאותו מפעיל 2 הזמנות למתן שירותי אינטגרציה בסכום כולל של כ-2 מיליון שקל. במסגרת ההסכם, החברה הבינלאומית תשווק את הפתרון של מובייל מקס ותשלם לה על בסיס היקף השימוש במוצר.

מובייל מקס, שהוקמה בשנת 2004 והמנוהלת על ידי רענן כהן, מתמקדת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרון תוכנה לטלפונים סלולריים המחבר בין הטלפון הנייד לרשתות IP ולמרכזיות ארגוניות  . הטכנולוגיה של מובייל מקס מאפשרת איחוד מלא (Fixed Mobile Convergence) בין יכולות התקשורת הארגוניות: הטלפון הקווי, הנייד והמחשב ומאפשרת חיסכון, ייעול  ושירותים מתקדמים בשימוש במכשיר הסלולרי.

השוק אליו פונה החברה הוא שוק צומח המוערך במיליארדי דולרים, כאשר לקוחותיה של החברה הם מפעילי תקשורת קווית, סלולארית ו IP ומפיצי המרכזיות החכמות. החברה החלה בפעילות מסחרית מלאה במהלך 2006 וכיום לחברה לקוחות בישראל, אירופה אסיה וארה"ב. על לקוחות החברה נמנים ענק התקשורת ההודי Reliance, מפעילת התקשורת iBasis, חברת התקשורת 8×8 האמריקנית ועוד.אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה