דיווחים: אפל עומדת להשיק את ה-iad – רשת פרסום סלולרית

פורסם על ידי גבע קרא עוז | חדשות סלולר | יום ראשון 28 מרץ 2010 11:51

גל דיווחים בארה"ב – אפל עומדת להשיק רשת לפרסום בסלולר. שמה של הרשת יהיה – לא מפתיע – iad. סטיב ג'ובס רמז בעבר כי מדובר במהלך אסטרטגי לחברה – וכי זו תהיה "רשת מהפכנית". התאריך המיועד להשקה – 7 באפריל, רק 4 ימים לאחר השקת ה-Ipad.

לפני כמה חודשים קנתה אפל חברת פרסום בסלולר ב-300 מיליון דולר, בתשובה לרכישת אדמוב בידי גוגל ב-750 מיליון דולר. אפל שקלה לרכוש בעצמה את אדמוב – אך לא עשתה זאת. יש להניח שאפל תתמקד בפרסום באייפון בהתחלה – אך סביר בהחלט שהיא תנסה לתקוף גם בגזרות אחרות – ואולי אפילו פרסום באנדרואיד. רשת הפרסום, יש להניח, תשמש את אפל גם ל-ipad, לאייפוד טאץ, ומי יודע, אולי גם למק.

הפרסום בסלולר הוא "עגל זהב" אליו נושאות עינים חלק גדול מהחברות בתחום. אלא שכמו העגל – מדובר בסוג של אליל. הוא נראה יפה, זוהר, אפשר לנפנף בו – אבל מדובר, לפחות בינתיים, באשליה.

עד עתה, תקציבי הפרסום בסלולר זניחים לחלוטין – וזה לא עומד להשתנות בקרוב. הניסיונות להעתיק את עולם הפרסום באינטרנט (פרסום בבאנרים, או פרסום צמוד חיפוש) אינם יעילים במיוחד, בשל הרגלי השימוש השונים. למעשה, הפרסום האפקטיבי ביותר בסלולר הוא עדיין שליחת smsים בכמויות.

עם זאת, קצב הגידול המספר המשתמשים בגלישה בסלולר, בזכות המכירות הגוברות של סמארטפונים ושיפור ממשקי המשתמש, מעורר גל תקוות בקרב החברות השונות (לא מעט מהן ישראליות) שיותר ויותר תקציבי פרסום יזרמו לסלולר. התקווה המרכזית מבוססת על פרסום מבוסס מיקום – שמאפשר לפלח בצורה מדוייקת יותר את צרכי הגולש.

האם אפל תצליח להפוך את התחזיות האופטימיות למזומנים של ממש? האם היא תצליח לייצר חידוש קונספטואלי בתחום? בקרוב נדע.אין תגובות »

  1. פינגבאק by Tweets that mention פרסום באייפון | סלולרי, סלולרים, מכשירי סלולר - הבלוג של גבע קרא עוז -- Topsy.com — 28 במרץ 2010 @ 12:19

    [...] This post was mentioned on Twitter by geva kra oz. geva kra oz said: אפל משיקה רשת פרסום בסלולר http://www.gevakraoz.com/?p=8595 [...]

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה