חברת דפי זהב הראשונה בישראל לשלב טכנולוגיית AR באפליקציית חיפוש מבוססת מיקום

פורסם על ידי גבע קרא עוז | הודעות לתקשורת | יום ראשון 22 אוגוסט 2010 9:45

הודעה לתקשורת:

בימים הקרובים תשיק חברת דפי זהב אפליקציית סלולר חדשה, המשלבת לראשונה בארץ, את יישומי הטכנולוגיה המתקדמים LBS ו-Augmented Reality. האפליקציה תיחשף באמצעות קמפיין פרסום נרחב בכיכובו של זוכה האח הגדול אלירז שדה שאף יוביל מספר פעילויות תומכות. מלבד השימוש בטכנולוגיות המתקדמות, דפי זהב מובילה לראשונה מהלך שיווקי וטכנולוגי כשהאפליקציה שלה תופץ למרבית מערכות ההפעלה, הכוללות מלבד אייפון גם מכשירים מבוססי אנדרואיד (HTC, סמסונג), סימיבאן (נוקיה) ובלקברי.

בנוסף, תאפשר דפי זהב פתרון טכנולוגי מבוסס HTML5, המאפשר חוויית שימוש דומה. האפליקציות, לכל המכשירים התומכים, יהיו זמינות להורדה בחינם מחנויות האפליקציות, אתרי אינטרנט, פורטלים סלולריים ואתר דפי זהב, כבר בימים הקרובים.

חוויית המשתמש באפליקציית דפי זהב החדשה צפויה לשדרג משמעותית את הרגלי החיפוש והצריכה של משתמשי הטלפונים הסלולריים בזכות שילוב בין טכנולוגיית LBS (Location Based Services) המאפשרת חיפוש מבוסס מיקום הכולל מפות אינטראקטיביות, לבין יישום חדשני של טכנולוגיית Augmented Reality המציגה שכבות מידע רלוונטיות על גבי תמונת המצלמה. בנוסף ניתן למצוא באפליקציה כלים חדשניים למימוש החלטות קנייה וצריכה מהירות באמצעות יצירת שיחות טלפון ישירות, מימוש קופוני הנחה ועוד.

את פעילות הפיתוח בארץ מוביל ברק לשם מחברת ThinkMobile וזאת באמצעות פלטפורמת הפיתוח של חברת CellCity מסינגפור, המתמחה בפיתוח פתרונות תקשורת ופרסום לעולם הסלולר. פלטפורמתCellcity MobilizerÔ  מאפשרת פיתוח רוחבי ומהיר של מגוון אפליקציות ושירותים בכל מערכות ההפעלה והסביבות הקיימות: WAP, JAVA, סימביאן, iphone, Android, Windows Mobile, Blackberry. השימוש בפלטפורמה זו מאיץ את תהליך הפיתוח בכ-80% מהזמן הנדרש בד"כ לפיתוח ומפחית משמעותית את עלויות הפיתוח והתחזוקה.

באמצעות האפליקציה החדשה ניתן ליצור קשר עם העסקים המבוקשים בלחיצת כפתור ולקבל הנחיות ויזואליות להגעה למקום  ע"ג מפה. השימוש באפליקציה תומך שימוש בGPS- לאיתור המיקום והתאמת השאילתות. השימוש במצב Augmented Reality (מציאות מועשרת) מתאפשר באמצעות בחירה במצב "מצלמה" וכיוון המכשיר ליעד הנדרש ניתן לקבל מידע על בתי העסק והשירותים הנמצאים בקרבת מקום, כולל המרחק מכל אחד ואחד מהם.

באותה הדרך מתאפשר ביצוע חיפוש בית עסק וקבלת פרטיו בתצוגה מועשרת על המסך, בהתאם למרחק של כל אחד מהם, ביחס למיקום שבו נמצאים. האפליקציה מאפשרת שמירה של בתי העסקים האחרונים שנצפו ותאפשר שמירה של עסקים נבחרים, מועדפים, קופונים וכל מידע רלוונטי אחר.

כחלק מפלטפורמת הפיתוח עצמה, משתמשת דפי זהב גם ב- AdServXTÔ, המשפר ומייעל מהלכי פרסום באינטרנט הסלולרי. באמצעות מודול זה תציע דפי זהב ללקוחותיה עזרים פרסומיים שישתלבו בתוכן שיוצג למחפש המידע. בין היתר מדובר בבאנרים מכל הסוגים, פרסום מבוסס מיקום, מילות מפתח וחשיפה בפרסום צד שלישי.

יתרון מהותי נוסף למפרסמים בפלטפורמה הסלולרית של דפי זהב הוא ביכולת לפלח ולמקד קמפיין פרסומי במגוון רחב של אפשרויות. המשמעות מבחינת לקוחות החברה – בעלי העסקים ונותני השירותים – הרחבה משמעותית של היקף החשיפה בפני מיליוני המשתמשים במכשירים הסלולריים המתקדמים.

סמנכ"ל שיווק ופיתוח עסקי של דפי זהב, זאב גרובר: "קבוצת דפי זהב עושה מהפכה של ממש. כולנו נרעשנו כשהושק האייפון בארץ וקצת שכחנו שיש עוד מיליוני לקוחות שמשתמשים במכשירים ניידים אחרים שלא היו שותפים לחגיגת האפליקציות. המהלך הנוכחי של דפי זהב ייקח את החוויה הזו צעד גדול קדימה, עם ההשקה של אפליקציות מגוונות שיוצעו למרבית המשתמשים. אין לי ספק, כי בעקבותינו יגיעו חברות נוספות ואנחנו שמחים להיות פורצי הדרך בתחום זה."אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה