מיזם ספרותי חדש של אורנג' וסטימצקי

פורסם על ידי גבע קרא עוז | הודעות לתקשורת | יום ראשון 29 מאי 2011 15:23

סטימצקי ו-Orange מציגות מיזם חדשני: החממה הספרותית

רבים מאיתנו חולמים להוציא לאור ספר פרי עטם. רבים כותבים "למגירה", רק חלקם הקטן מצליח להגיע למדפי חנויות הספרים, כך שלמעשה, עושר ספרותי רב נשאר במגירה ואינו מגיע אל קהל הקוראים. Orange וסטימצקי מייבאות את מודל חממת הסטארט אפים הטכנולוגית לזירה התרבותית ומשיקות מיזם משותף המציע ליוצר:

 

 • · הוצאה לאור של יצירות בפורמט מודפס ובפורמט דיגיטלי.
 • · הפצת הספר ברשת סטימצקי בחנות הספרים הדיגיטלית שלOrange (בסמארטפונים וסמארטפדים).
 • · פלטפורמה שיווקית דיגיטלית לקידום מכירות הספר המודפס והדיגיטלי.

 

המיזם החדשני נותן לכל יוצר את האפשרות להוציא לאור יצירות שעד כה נחבאו להן במגירות, לחשוף אותן בפני קהל הקוראים הרחב ולתת להם הזדמנות לגעת ולרגש.

השירות החדש יהיה פתוח ללקוחות כל החברות הסלולריות בחנות הספרים הדיגיטלית של Orange, בקניון האפליקציות, באתר Orange, בפורטל ובאתר סטימצקי.

 

 

 

איריס בראל, מנכ"לית סטימצקי, ציינה כי: "סטימצקי, רשת הספרים של ישראל, ממשיכה להוביל את שוק הספרים בחדשנות ובהצעת ערכים מוספים חדשים ללקוחותיה. לספר הדיגיטאלי מקום של כבוד בצד הספר המודפס, ורשת סטימצקי מעודדת קריאת ספרים בכל פורמט שהוא. במיזם החדש אנו גאים לחבק את היוצרים ולאפשר להם להציג את יצירתם בחנויות המקוונות של סטימצקי ו-Orange והכי חשוב – על מדפי כל החנויות ברשת סטימצקי. אנו נרגשים מהמחשבה שבקרוב נגשים חלומות לאלפי סופרים שעד כה הדרך למדפי הספרים היתה חסומה בפניהם."

יעקב קדמי, מנהל חטיבת השיווק, התוכן ומנועי הצמיחה בחברת Orange ציין כי: "Orange כמובילת החדשנות בזירת התקשורת גאה להשיק מיזם תרבותי חדשני.

Orange במסגרת פעילויותיה הובילה את מהפכת הסמארטפונים והסמארטפדים בישראל והייתה ראשונה להשיק את קניון האפליקציות, המציע מגוון עצום של שירותים לכל המכשירים המתקדמים. כחלק ממגמה זו אנו מרחיבים את שירותינו ומציעים לקהל הרחב גישה  לספרים אלקטרוניים. השוק הצומח של קריאת ספרי בזירה הדיגיטאלית יוביל מהפיכה ביכולת ההפצה של הרעיונות היצירתיים והמטען התרבותי של היוצרים באשר הם.

אנו גאים להוביל יחד עם סטימצקי מהפיכה בשוק הספרים הישראלי כראשונות להציע מודל הפצה חדשני שיאפשר לכל הסופרים להיכנס לעולם הספרים האלקטרוניים באופן אופטימאלי ובליווי של אכסניה חמה ותומכת.

Orange רתמה את יכולותיה המובילות בעולמות התוכן והטכנולוגיה לצורך הצעת חנות ספרים אלקטרונית פשוטה לשימוש, בעלת תכונות מתקדמות המאפשרת קריאה במגוון רחב מאוד של מכשירים. דגש חשוב, ניתן ליכולתם של הקוראים ליהנות "מטעימה" מכל ספר לפני רכישתו".

שוק הספרים האלקטרונים הוא שוק שנמצא בצמיחה מרשימה בשנים האחרונות בעולם והופך לחלק יומיומי מחווית הקריאה של משתמשים רבים. אמזון דיווחה, כי החל מאפריל 2011 מכרה יותר ספרים אלקטרוניים מאשר ספרים מודפסים. על כל 100 ספרים מנייר נמכרו  105 ספרים אלקטרוניים. כמו כן, מתחילת 2011 מכירות הספרים הדיגיטליים עלו פי 3 ביחס לשנה קודמת.

לפי התחזית של Yankee group, מכירות הספרים האלקטרוניים בארה"ב יגיעו עד 2013 לכ-380 מליון ספרים.

עם חדירתם לשוק של מכשירים חדשים ומתקדמים, הפכה גם חווית הקריאה לנוחה במיוחד ומזמינה עבור הקוראים. במחקר שבוצע לאחרונה ע"י Nielsen, דיווחו 52% מבעלי הטאבלטים, כי הקריאה במכשירים אלו מספקת מימד חוויתי חדש ושונה ביחס לחווית הקריאה מאשר קריאת טקסט מודפס, ולכן הם מעדיפים לקרוא מספרים אלקטרוניים.

יתרה מזאת, 53% מבעלי טאבלטים וקוראים אלקטרונים מדווחים, כי הם קוראים יותר ספרים מבעבר.

גם לדור הצעיר יש תקווה, מתברר, כי 50% מהילדים היו מעדיפים לקרוא ספרים על קוראים דיגיטלים ומבטיחים כי אם יהיה קורא דיגיטלי הם יקראו יותר.

סטימצקי, רשת הספרים המובילה בישראל, שחידשה השנה עם מועדון לקוחות ראשון מסוגו בענף הספרים, אשר אחרי כחצי שנה מונה למעלה מ – 220,000 לקוחות ו- Orange, כמובילה את שוק התקשורת בישראל ונושאת את דגל החדשנות, אשר הביאה את מהפיכת  הסמארטפונים

וה-smartpads והקימה את קניון האפליקציות הראשון בארץ וממשיכה במהלכים פורצי דרך בזירה הדיגיטלית, משיקות מיזם רחב הקף המציע לסופרים עצמאיים פלטפורמה טכנולוגית ושיווקית ראשונה מסוגה לפרסם את יצירותיהם:

ü בפעם הראשונה, מוצעת לסופר, תחת אריזה אחת, הוצאה לאור, כניסה לזירה הקמעונאית והדיגיטלית ומערך הפצה.

ü רווח גדול יותר לסופר -  30% ממחיר המכירה ללקוח.

ü במה מרכזית לפרסום הספר – לכל ספר יש מקום במדף הדיגיטאלי.

ü העתק מהספר בכל אחת מחנויות רשת סטימצקי.

ü דפדוף נוח באמצעות reader ייעודי שיוצע בחינם.

ü קנייה מהירה, ירוקה ומשתלמת- 12.90 ₪ לכל כותר דיגיטלי.

ü זמין בכל מקום ללא צורך באחסון.

ü הפרק הראשון של כל ספר יינתן לקריאה ללא תשלום.

ü ערוצי ההפצה המובילים בשוק – סטימצקי ו- Orange.

ü הספרים זמינים לכל חברות הסלולר.

סטימצקי ו-Orange יפרסמו במדיות השונות, כולל המדיה הטלוויזיונית, את החממה הספרותית.

בכל חנות של רשת סטימצקי (כ-145 חנויות ברחבי הארץ) תהיה עמדה ייעודית ובולטת. ספרים שיוצריהם בחרו להדפיסם יוצגו בעמדה זו לתקופה של לא פחות מחודש ימים. בתקופה בה הספר יוצג למכירה בחנות הוא ישתתף באחד ממבצעי רשת סטימצקי.

מדף הספרים בחנות הדיגיטאלית של סטימצקי ו- Orange אינו מוגבל, ולכן הוא מאפשר מתן במה מרכזית לכל אחד, כל זאת ללא עלויות אחסון והדפסה.

הסופרים ייהנו מליווי צמוד והדרכה מתחילת התהליך ועד לספר המוגמר, לרבות פגישות אישיות מקצועיות במשרדי סטימצקי, שירותי עריכה לשונית והגהה, עיצוב כריכה, עימוד והבאה לדפוס.

Orange תמיר את הספרים למכירה אלקטרונית במגוון רחב של מכשירי סמארטפון וסמארטפד. הקריאה תתבצע על גבי אותם המכשירים באמצעות reader ייעודי  שיוצע בחינם.

הזירה הדיגיטאלית מאפשרת לסופר מגוון כלים ואפשרויות שיווק רחבות, דירוג הספר באמצעות לחיצה על like ב-facebook, מתן אפשרות להוספת המלצות של הספר בבלוגים ושליחת פרק ראשון בחינם למכרים במהירות ובקלות.

כמו גם, סטימצקי וorange יקדמו את הספר באתרי האינטרנט שלהן, בדיוורים ישירים לחברי מועדון סטימצקי ובחנויות סטימצקי ברחבי הארץ.

הקוראים ייהנו ממבחר מגוון של ספרים, כאשר הפרק הראשון של כל ספר יהיה זמין ללא תשלום, לכלל הציבור. בתום  הקריאה ניתן יהיה לרכוש את הספר, בצורה פשוטה ונוחה ביותר.

ניתן יהיה לאתר ספרים באופן מהיר באמצעות  מנוע חיפוש, ולהוריד כמות בלתי מוגבלת של ספרים.

בנוסף, הרוכשים  ייהנו מחווית קריאה דיגיטאלית נוחה ומהנה הכוללת המציעה כלים חדשניים:

 • סימניה לשמירת מיקום בספר
 • שינוי גודלי הגופנים להקלה על קריאת הספר
 • חיפוש טקסט בספר
 • תוכן עניינים אינטראקטיבי המאפשר גישה מהירה לפרקי הספר

חנות הספרים תהיה נגישה הן מאתר סטימצקי, הן מאתר Orange והן מהפורטל הסלולרי של Orange.

המכשירים בהם ניתן לרכוש את הספרים ולקרוא אותם:

 • iphone
 • Ipad
 • סמארטפונים מבוססי אנדרואיד
 • Smartpads מבוססי אנדרואיד

מחיר הכותר לצרכן: 12.90 ₪ (באמצעות כרטיס אשראי או חיוב בחשבונית החודשית של Orange).אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה