נפח הגלישה ברשת פלאפון הוכפל לעומת שנה קודמת

פורסם על ידי גבע קרא עוז | הודעות לתקשורת | יום חמישי 8 מרץ 2012 11:56

שנת 2011 היתה שנת שיא בשימוש בסמארטפונים, כך עולה מנתוני חברת פלאפון. על פי ההערכות, נמכרו בישראל כ-3.5 מיליון מכשירים, מרביתם סמארטפונים מתקדמים, כאשר ה4iPhone  והגלקסי2 היו המכשירים הנמכרים בישראל. הגידול המואץ במכירות סמארטפונים הגביר את השימושים ואת הגלישה במכשירים. מנתוני פלאפון עולה, כי היקף הגידול בגלישה בשנה האחרונה, היה כ–100%, גידול של כ–8 אחוז בחודש. הגידול נבע הן מהגידול במצבת הסמרטפונים, הן מהגידול בשימושי המנויים וכן כתוצאה משיפור בקצבי הרשת הסלולרית.

2011: שנת הסמארטפונים

אסף עופר, סמנכ"ל השיווק בפלאפון, מסר כי שנת 2011 היתה שנת הסמארטפונים בישראל, בדומה למגמה הקיימת בעולם. "בשנת 2011 גברו הביקושים לסמארטפונים מתקדמים אשר יצרו גידול בשימושים במאות אחוזים, מה שהעצים את הצורך ביצירת חווית גלישה מהירה ואיכותית. לפני מספר חודשים שדרגנו את הרשת בהשקעה של עשרות מליוני דולרים, ואנו ממשיכים בתהליך גם ב-2012 על מנת להמשיך ולספק ללקוחותינו את חווית הגלישה הטובה והמהירה בישראל".

 

רונית אפשטיין, מנהלת אגף ציוד קצה בפלאפון אמרה "על פי ההערכות, בישראל נמכרים מדי שנה כ-3.5 מיליון מכשירים, מרביתם בקרב חברות הסלולר. אם בשנת 2010 כ-30% מכלל מכירות המכשירים בפלאפון היו של סמארטפונים, כיום כ-63% מכלל מכירות המכשירים הן של סמארטפונים".

אפשטיין מעריכה, כי "קצב מכירות הסמארטפונים לא יפחת בשנים הקרובות ונראה היקפים גדולים גם בשנה הקרובה". לפי IDC בשנת 2010 נמכרו כ-305 מיליון סמארטפונים ברחבי העולם, ובשנת 2015 ימכרו על פי התחזיות למעלה מ-980 מיליון סמארטפונים בעולם.

 

הישראלים גילו את האנדרואיד

"כיום" אומרת אפשטיין "כ-35% מהמכשירים הנמכרים בפלאפון הם מכשירים בעלי מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד, כדוגמת סמסונג, סוני אריקסון, HTC, מוטורולה ו-LG. למרות הביקושים הגבוהים לiPhone-, אנו מצפים כי בשנת 2012 נמשיך לראות מכשירים מבוססי אנדרואיד וכן מכשירים מבוססי Windows Mobile  כמו נוקיה, סמסונג וHTC. הסמארטפונים יהיו בעלי מסך 3   ו-4 אינטש ויהפכו למחשב נייד לכל דבר, עם מעבדי ליבה כפולים וחזקים עוד יותר".

IPhone וסמסונג גלקסי המכשירים המובילים בגלישה

לדברי עופר, שני המכשירים המובילים בגלישה בפלאפון בשנת 2011 היו הiPhone- והסמסונג גלקסי, כאשר הצריכה הממוצעת של שניהם הכפילה עצמה לעומת ינואר 2011. הצריכה הממוצעת של ה-iPhone  בפלאפון עמדה בינואר 2011 על כ-580 מגה, ושל הסמסונג גלקסי על כ-380 מגה, לעומת כ-900 מגה בממוצע ב-iPhone ו-700 מגה בסמסונג גלקסי בדצמבר 2011. עופר מעריך, כי הצמיחה של אפליקציות אנדרואיד בעולם, היא זו אשר הביאה לצמצום הפערים. לשם השוואה, לקוח סמארטפון בפלאפון גלש בסוף שנת 2011 900 מגה בממוצע, המהווים פי שלוש, לעומת כ-320 מגה בממוצע בינואר 2010.

 

פלאפון משדרגת את הרשת

על מנת להמשיך ולספק את חווית הגלישה המקסימלית, בוצע לפני מספר חודשים בפלאפון מהלך רחב היקף לשדרוג הרשת, במסגרתו הוכפלה מהירות הגלישה לקצב יורד של עד 42Mb לשניה וכן הוגדלה משמעותית קיבולת הרשת תוך שידרוג והרחבת התמסורת במאות אתרים ברחבי הארץ. שדרוג הרשת מאפשר גלישה מהירה יותר, ובין היתר גם הורדת סרטים, קבצי מוזיקה ותמונות במהירות רבה וכן הצעת שירותים מתקדמים בעתיד. לאור שדרוג הרשת והרחבת הקיבולת, תגדיל פלאפון את חבילות הגלישה ותוסיף 100 מגה לגלישה במגוון חבילות. במקביל יחול עדכון של עד 10 שקלים בתוספת מע"מ במחירי החבילות.

בדצמבר האחרון ביצע מכון המחקר MARKET WATCH בדיקות מהירות השוואתית לגלישה בלפטופים באמצעות מודמים סלולריים ואפליקציית ספידטסט, ומצא כי הגלישה בנטסטיק ברשת פלאפון הינה המהירה בישראל, לעיתים עד פי 30 מהמודמים המתחרים.

לאחרונה יצאה פלאפון במבצע "זוג מהחלומות" במסגרתו ניתן לרכוש מכשיר סמארטפון שבמבצע  ולקבל את השני בזיכוי מלא. המבצע כולל מכשיר וכן חבילת דקות, SMS וגלישה בסמארטפון. בנוסף ניתן לבחור כמכשיר שני טבלט מתקדם של חברת Asus במתנה בזיכוי מלא, או טבלט Samsung Galaxy Tab בתוספת 20 שקל לחודש. בין מכשירי הסמארטפון שניתן לרכוש במבצע:Sony Eriscsson ARC S, Motorola Razr, HTC Sensation. Samsung Galaxy 2s ו-iPhone 4s.אין תגובות »

אין תגובות.

פיד RSS של התגובות על פוסט הזה TrackBack URI

כתיבת תגובה